Xtreme Cinemas PF 2017

PF2017 thumbnailVeselé Vánoce a šťasný nový rok přejeme všem klientům a obchodním partnerům Xtreme Cinemas s.r.o. 

 

 

 

Číst dál: Xtreme Cinemas PF 2017

Rekordní předprodej na Star Wars

StarWarsVaderSelfiePřed týdnem odstartoval na celém světě předprodej vstupenek na nový díl kultovní série Star Wars: Síla se probouzí, který vyrazí (poprvé v režii J.J. Abramse) do kin 17. prosince, a jenom v Česku se zatím prodalo přes 25 000 vstupenek.

Číst dál: Rekordní předprodej na Star Wars

Zeď nasadila laťku alternativnímu obsahu

roger-watersČeské nebe zbořila až Zeď! Hudební dokument Roger Waters The Wall v distribuci společnosti Aerofilms překonal v úterý 29. září rekord v kategorii alternativního obsahu, který držel skoro tři roky přímý přenos představení České nebe z Divadla Járy Cimrmana.

Číst dál: Zeď nasadila laťku alternativnímu obsahu

Tipy na školní projekce

Kral-Sumavy-2Česká kinematografie od počátku čerpá náměty i scénáře z domácí literatury, která je často součástí seznamů „povinné četby“. Národní filmový archiv aktuálně nabízí devět filmů, které lze velmi dobře využít pro školní projekce.

Číst dál: Tipy na školní projekce

Po bondovce Spectre zbylo velké autovrakoviště

Spectre-JaguarNová bondovka Spectre, která bude mít tuzemskou premiéru 5. listopadu, má rekordní „vícenáklady“ za rozbitá auta. Úctyhodná částka za film režiséra Sama Mendese dělá 24 milionů liber, tedy při aktuálním kurzu 883,2 milionů korun.

Číst dál: Po bondovce Spectre zbylo velké autovrakoviště

Dvě americké produkce v Česku utratí miliardu

ZOOkeeperova-zenaNa podzim čeká Českou republiku natáčení dvou amerických filmů s velkými rozpočty. Vedle pátém dílu fantasy Underworld: Next Generation dojde na drama The Zookeeper’s Wife, které se bude kromě Prahy natáčet i v Žatci nebo pevnostním městě Josefově.

Číst dál: Dvě americké produkce v Česku utratí miliardu

Kobry a užovky podlehly Domácí péči

Do-pece sofortČeská kinematografie už zná svého zástupce, který změří síly s konkurencí v soupeření o Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Bude to kritikou a diváky příznivě přijatý celovečerní debut Domácí péče režiséra i scénáristy Slávka Horáka, jehož příběh je zasazený na jihomoravský venkov.

Číst dál: Kobry a užovky podlehly Domácí péči

Kinosálů pro Barco Escape přibývá

Maze-Runner-Barco-EscapePrvní instalaci technologie Barco Escape v Latinské Americe jsme na webu nedávno zmiňovali v souvislosti s projekcemi filmu Labyrint: Zkoušky ohněm. Ten můžou diváci na třech plátnech shlédnout zatím ve dvaceti kinosálech po celém světě.

Číst dál: Kinosálů pro Barco Escape přibývá

Upíři do Evropy patří

underworld-beckinsalePátý díl upíří ságy Underworld: Next Generation s hollywoodskou stálicí Kate Beckinsale se začne natáčet v České republice už na začátku druhého říjnového týdne. Atraktivitu tuzemských studií i exteriérů opět zvýšily oblíbené filmové pobídky.

Číst dál: Upíři do Evropy patří

První Gangster Ka žebříček nepřepisovala

gangsterka film xcZ premiér minulého čtvrtka vyšla nová krimi Gangster Ka doposud spíše televizního režiséra Jana Pachla s 31 537 diváky za první víkend jako nejnavštěvovanější film 37. týdne, ale vzhledem k masivní kampani včetně billboardů mnozí čekali víc.

Číst dál: První Gangster Ka žebříček nepřepisovala

Jeden projektor už nestačí?!

Tres-BarcosJedna z technologických novinek Barco Escape má na kontě první instalaci v Latinské Americe, konkrétně v tamní největší kinařské zemi: Mexiku. Diváci ve velkém sále multikina Cinépolis Paseo Acoxpa v Mexico City si budou od 11. září užívat nadstandard speciálních projekcí v akční sci-fi Labyrint: Zkoušky ohněm.

Číst dál: Jeden projektor už nestačí?!

 

Vaše názory